Szybkie sprzątanie bez problemów prawnych

Zwykle na sprzątanie oddelegujemy własnych pracowników. Jednak czasem nie ma takiej możliwości. Roboty jest co nie miara, a sprzęt jest potrzebny na nowy plac budowy. Jak sobie w tej sytuacji poradzić? Co zrobić, aby wywóz gruzu był w pełni bezpieczny i jak spełnić wszelkie warunki które narzuca nam ustawa? Oto nasze wskazówki na temat sprzątania placu budowy.

Sprzątanie bez naszej inicjatywy

Wiele ludzi nie lubi sprzątać. To samo tyczy się Twoim pracowników. Z racji tego, że na placach budowy zwykle dominują mężczyźni sprzątanie nie jest ich mocną stroną. Dlatego lepiej zorganizować sprzątanie z pomocą firmy zewnętrznej. Dzięki czemu można z powodzeniem zająć się bardziej wartościowymi czynnościami np. kolejną budową. Sprzątanie za pomocą firmy zewnętrznej można zrobić w kilku sytuacjach.

Pierwszą z nich jest wywóz gruzu Kraków usługa ta charakteryzuje się dość dużą wygodą. Sama organizacja transportu gruzu nie dość, że wymaga odpowiedniego pojazdu to jeszcze niezbędne jest posiadania odpowiedniego kontenera. Zlecenie tego firmie zewnętrznej jest dużo prostsze z tego względu, że możemy otrzymać transport dostosowany pod wymiary określonego kontenera, czyli możemy liczyć na 2w1. Druga sprawa to pomoc prawna. Niestety wywóz gruzu jest regulowane prawnie i wymaga posiadania min. 2 dokumentów, o których powiemy za chwilę.

Regulacje prawne

Wywożąc gruz z placu budowy wymagana jest znajomość prawa o odpadach. Wywożąc gruz do wielkości 5 ton niezbędne jest posiadanie karty przekazania odpadu. Dokument ten musi być wykonany w 3 egzemplarzach dla każdej ze stron. W dokumencie musimy zawrzeć dane z 3 podmiotów. Jednym z nich jest nasza firma określana w dokumencie jako posiadacz. W specjalnych rubrykach wypełniamy jedynie pełną nazwę firmy, adres oraz REGON. W pozostałych rubrykach wpisujemy te same dane dla podmiotu transportującego oraz odbiorcy odpadów. Reszta część danych dotyczy samego ładunku. Aby przewieźć gruz musimy znać m.in. wagę towaru, kod odpadu oraz jego klasyfikacje. Bardzo istotne jest podanie miejsca odbioru czy nr. naczepy. We wniosku można zaznaczyć chęć otrzymania potwierdzenia utylizacji oraz recyklingu.

Towar powyżej 5 ton wymaga dodatkowo prowadzenie ewidencji. Spis ten dokładnie określa rodzaj składowane odpadu. Z prowadzenia ewidencji są wyłączone osoby fizyczne oraz wytwórcy odpadów komunalnych. Dlatego zanim zdecydujesz się na wywóz gruzu konieczne zapoznaj się z ustawą o odpadach.

 

Możesz również polubić…