Jasna podłoga w salonie – jak dobrać meble?

Jasna podłoga to zawsze sposób, aby nieco optycznie powiększyć przestrzeń. Dodatkowo w ostatnim czasie jest ona uznawana za niezwykle modną i warto umieszczać ją we wnętrzach. Szczególnie dobrze sprawdza się w przestrzeniach salonowych. Najczęściej taka podłoga, to jasne drewno, choć coraz odważniej sięgamy po rozwiązania w kolorze śnieżnej bieli. Nie jest to może najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale z pewnością potrafi zrobić oszałamiające wrażenie. Jeśli ty również masz jasną podłogę w salonie i zastanawiasz się jak zaaranżować przestrzeń, jesteś w dobrym miejscu. Powiemy ci, jak dobrać meble do jasnej podłogi w salonie.

Salon to miejsce, które jest wizytówką całego domu, a do tego pozwala domownikom na chwilę odprężenia, spędzenie odrobiny czasu ze sobą oraz na podejmowanie gości. Wiele inspiracji dotyczących jego meblowania znajdziesz tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/salon/, ale my zajmiemy się doborem mebli do jasnej podłogi.

Kanapa – na co możemy sobie pozwolić?

Mając jasną podłogę w salonie, mamy bardzo szerokie pole do popisu, jeśli mówimy o kanapie. W takim wnętrzu możemy pozwolić sobie na mocne, wyszukane kolory, nietuzinkowe faktury oraz niecodzienne wzory. To z pewnością idealne rozwiązanie dla miłośników stylu nowoczesnego, którzy uwielbiają eksperymenty. W tym sezonie doskonale sprawdzi się kanapa w kolorze butelkowej zieleni, albo kanapa w kolorze bordowym. Dodatkowo można pomyśleć o kilku ciekawych dodatkach do tej kanapy, takie jak koce, czy poduszki.

Kontrastowe meble – elegancko, modnie i z klasą

Pozostałe meble należy również dobrać na zasadzie kontrastu. Ciemne, mocne drewniane meble oraz czarne połyskujące formy to doskonały, a do tego bardzo modny pomysł. arto nieco ruszyć wyobraźnię i poeksperymentować. Jasna podłoga daje szansę na stworzenie bardzo eleganckiej, niezapomnianej kompozycji. Zajrzyj do wspomnianego poradnika, a na pewno znajdziesz inspirację dla siebie.

Możesz również polubić…