Kompleksowa naprawa i serwis TIR-a

Wielogodzinne, żmudne trasy wpływają niekorzystnie na organizm kierowcy oraz stan techniczny pojazdów samochodowych. O ile zdarza się to sporadycznie, nie musimy się przesadnie martwić. Inna sytuacja dotyczy osób, które zawodowo zajmują się dostarczaniem wielkogabarytowych towarów, pokonując dziennie setki kilometrów. O dobrą kondycję organizmu musimy zadbać sami, bo nikt tego za nas nie zrobi. Natomiast za stan techniczny TIR-a odpowiada właściciel, który stale nadzoruje jego sprawność. A narażona jest na wiele przeciążeń. Jeśli dołożymy do tego nierówną powierzchnię drogi, o usterki w aucie naprawdę nie jest trudno.

Co szkodzi samochodom? Czyli kierowco uważaj, bo….

Nawet najlepszy kierowca na świecie nie zapewni dożywotnej sprawności swojemu autu. To fakt, z którym należy się pogodzić. Na stan techniczny pojazdu wpływ ma bardzo wiele czynników…

Ukryte wady pojazdów lub nieodpowiednio dobrany sprzęt

Najczęściej do usterek w pojazdach samochodowych dochodzi niespodziewanie i w niesprzyjających okolicznościach. Już podczas zakupu auta typu TIR, powinniśmy rozważyć, czy dana marka samochodowa sprawdzi się na dalekie trasy i to jeszcze z bardzo dużym obciążeniem! Do tego, już znacznie wcześniej, powinniśmy rozważyć ewentualne koszty naprawy u mechanika.
Zbyt wielkie przeciążenia niekorzystnie wpływają zwłaszcza na osie BPW– są to specjalistyczne, usztywniane podstawy naczep. Dzięki nim TIR zwiększa swoją powierzchnię załadunkową, a tym samym przyczynia się w dużej mierze do polepszenia całej logistyki transportu. To właśnie ten niewielki element najczęściej ulega awarii, tym samym sprawiając, że kontynuowanie jazdy jest całkowicie niemożliwe oraz niebezpieczne.

Doświadczenie kierującego pojazdem oraz kultura jazdy

Poza czysto technicznymi aspektami samochodu, na dużą awaryjność wpływ ma również czynnik ludzki. Zbyt frywolny styl jazdy, szkodzi pojazdowi, a także stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Nieodpowiednio dostosowana prędkość, tak zwane “ścinanie zakrętów” oraz pokonywanie nierówności z bardzo dużą prędkością sprawiają, że oś od naczepy może zostać doszczętnie zniszczona i to po krótkim czasie użytkowania.

Aspekt finansowy a odpowiednie wyposażenie

Wiele firm, którzy mają w swoich szeregach zawodowych kierowców i setki samochodów typu TIR, poszukuje sposobów na zaoszczędzenie. Niestety zbyt duże cięcie kosztów sprawia, że zamiast specjalistycznego sprzętu, często otrzymuje się tańsze zamienniki, których żywotność jest niezwykle ograniczona. Osie BPW to jedne z takich elementów budowy naczepy, na których nie powinno się oszczędzać. Im nowsze, tym z założenia, dłużej będą służyć.

Ups….czyli gdzie szukać pomocy przy naprawie samochodu typu TIR

Oś do naczepy, nawet od najlepszego producenta, ulega awarii. Nie zaleca się prób naprawiania jej na własną rękę-stracimy nie tylko czas, ale i energię. Lepiej oddać się w ręce profesjonalistów! Daab Axle Service to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży. Od lat znani są wśród czołowych firm, zajmujących się transportem i logistyką, jak i w gronie zawodowych kierowców TIR-a. Zawsze wyciągną pomocną dłoń i szybko zlokalizują przyczynę usterki. Oprócz stałych godzin otwarcia, prowadzą również 24-godzinny dyżur, w przypadku najbardziej pilnych zgłoszeń.
Daab Axle Service www.daab.com.pl zajmuje się kompleksową naprawą osi, a także serwisem TIR-a. Wykwalifikowana kadra chętnie pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu, a jest z czego wybierać, bowiem firma służy setką modeli osi do naczep oraz przyczep.

Możesz również polubić…