Manicure żelowy czy hybrydowy? Na który się zdecydować?

Manicure wykonany przy użyciu lamp UV lub LED jest wyjątkowo trwały. Pozwala na uzyskanie głębokiego koloru, który może wytrzymać na paznokciach nawet kilka tygodni. Najpopularniejsze rodzaje manicure to manicure żelowy i hybrydowy. Który z nich wybrać?

Manicure hybrydowy

Lakiery hybrydowe swoją konsystencją przypominają tradycyjne lakiery drogeryjne. Oznacza to, że stylizacja paznokci tego typu wygląda naturalnie. Technika hybrydowa umożliwia zarówno przedłużenie płytki paznokcia, jak i wykonanie koloru (wraz ze zdobieniami) na naturalnej płytce. Dodatkowo możemy poprosić stylistkę paznokci o zachowanie naturalnego kształtu oraz grubości paznokcia.

Manicure żelowy

Żele do stylizacji paznokci są zdecydowanie gęstsze, przez co po ich nałożeniu płytka paznokcia wydaje się grubsza. Jednak przy ich pomocy zdecydowanie prościej jest przedłużyć paznokieć, przez co powszechnie wykorzystuje się je w tworzeniu dłuższych kompozycji. Niestety, o ile w przypadku manicure hybrydowego możemy liczyć na ściągnięcie koloru przy pomocy acetonu, w przypadku żeli jest możliwe tylko spiłowanie sztucznej powłoki. Niedoświadczona kosmetyczna może nawet uszkodzić płytkę naszego paznokcia, co spowoduje ból i zniszczenie jej struktury.

 

Możesz również polubić…