Wyposażenie wygodnej kabiny tira

Dla zawodowego kierowcy, kabina ciężarówki jest jego drugim domem. Długie podróże i dużo czasu spędzonego wewnątrz kabiny pobudza potrzebę upraktycznienia i uprzyjemniania sobie swojego drugiego domu. A więc co możemy znaleźć w kabinie kierowcy ciężarówki?

Kabina tira wyposażenie podstawowe

Zacznijmy od podstaw. Standardem większości kabin, jest posiadanie nawigacji GPS, która ułatwia, a nie rzadko, umożliwia w ogóle dotarcie do celu na czas. W sprawnym i szybkim przybyciu do miejsca docelowego, pomaga kierowcy również radio, dzięki któremu może zdobyć cenne informacje o objazdach, korkach czy remontach dróg. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu i zdecydowanie uprzyjemnia podróż.

W tym miejscu warto napomnieć o ciekawej nowince, która coraz częściej spotyka się u kierowców, a mianowicie o kamerach. Rejestrując każde wydarzenie na drodze w swoim zasięgu, stanowią swego rodzaju zabezpieczenie dla kierowcy, gdyby na drodze stało się coś niespodziewanego.

W kabinie tira, pewne elementy wyposażenia mogą okazać się obowiązkowe. Tak jest chociażby z tachografem. Jest to urządzenie mające rejestrować w czasie rzeczywistym przejechaną przez kierowcę drogę, prędkość, okresy jazdy i odpoczynku. Ma to umożliwić określenie czy dany kierowca przestrzega przepisy ruchu drogowego.

Kabina tira wyposażenie dodatkowe

Upiększając i dostosowując swoje kabiny do własnych potrzeb, kierowcy posługują się najróżniejszymi gadżetami czy akcesoriami. W dzisiejszych czasach można znaleźć wiele dodatków, w najróżniejszych kolorach, wzorach i modelach, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Praktyczność

Dla podwyższenia komfortu jazdy i odpoczynku, kierowcy moją możliwość dodania do swojej kabiny nowoczesnych półek na rzepy, zasłon do ciężarówek czy narzutów na łóżko. Półki wykorzystujące nowoczesne rzepy, można swobodnie zamontować do deski rozdzielczej by móc na nich postawić laptopa czy położyć talerz.

Zadaniem zasłon jest ochrona przed promieniami słonecznymi, pozwalając kierowcy odpoczywać w trakcie dnia. Narzuty na łóżko z kolei zapobiegają osadzaniu się kurzu, pyłu i innego rodzaju zanieczyszczeń na łóżku. Pozwala to zachować czystość i świeżość leżanki

Estetyka

Dla zachowania balansu między praktycznością i estetyką, wielu kierowców decyduje się na dołożenie do swoich kabin kilku dodatków. Maty na deski rozdzielcze, dywaniki kabinowe, pokrowce na siedzenia. Kierowcy mają spory wachlarz możliwości, a każda z wymienionych pozycji dostępna jest w wielu wzorach, rozmiarach i kolorach

Całe wyposażenie kabiny powinno zapewnić jak największy komfort i przydatność kierującemu pojazdem. Przy czym warto zwracać uwagę na jakość wykonania, materiały z jakich są zrobione i łatwość obsługi wybranego wyposażenia.

Praca dla kierowcy: https://asmo-solutions.pl/kat_oferty/transport-i-logistyka/kierowca-ce-c/

Możesz również polubić…