Czy próbowałeś już snorkelingu?

Nazwa brzmi skomplikowanie i nieznajomo? Za chwilę się zdziwisz, gdyż to jeden z najprostszych i najbardziej dostępnych sportów. Snorkeling to inaczej nurkowanie z rurką. Można je uprawiać przy niewielkim nakładzie finansowym i bez wymaganych przy zwykłym nurkowaniu certyfikatów.

Przekonaj się, że to zajęcie dla Ciebie!

Do uprawiania tego sportu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Jest to dobre rozwiązanie osobom, które chcą przeżyć namiastkę nurkowania, a boją się zanurzać głęboko pod powierzchnię lub pragną sprawdzić, czy to sport dla nich. Nurkowanie z rurką jest sportem bezpiecznym, gdyż dzięki niej masz stały dostęp do powietrza, a gdyby coś się działo, możesz się w każdej chwili wynurzyć. Zasadą, jaką powinieneś zachować, to trzymanie rurki 5-8 cm nad wodą. Potrzebny sprzęt jest lekki i bez problemu zmieści się do walizki. Do rozpoczęcia wystarczą tylko chęci i zbiornik wodny.

Konieczne wyposażenie

Rozpoczynając swoją przygodę, musisz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Na swoją listę zakupów wpisz maskę, rurkę oraz płetwy. Będzie to wydatek około 250 zł, a który pozwoli Ci na bezpieczne zanurzanie się pod lustro wody. Kupując te rzeczy, zwróć uwagę na odpowiednie ich dobranie. Zadbaj, aby maska nie była za duża i posiadała dobrej jakości szkło. Ustnik musi pasować Ci do ust. Gdybyś zastanawiał się, do czego są Ci potrzebne płetwy, to umożliwią one szybsze przemieszczanie się w wodzie.

Miejsca, gdzie można uprawiać snorkeling

Próbować swoich sił możesz wszędzie, gdzie dozwolone jest pływanie. W momencie, kiedy nie posiadasz dużych umiejętności pływackich, zacznij od płytkich miejsc. Jeżeli dobrze trafisz, to ujrzysz najrozmaitsze rośliny i ryby, a także rafę koralową. Nurkowanie z rurką dostarcza niezapomnianych wrażeń i świetnie sprawdzi się jako jedna z wakacyjnych atrakcji. Zamiast leżeć cały dzień na plaży, spędź czas aktywnie.

Ciekawość poznawania świata jest piękną cechą, którą dzięki nurkowaniu z fajką możesz spożytkować jeszcze lepiej. Zachęć swoją rodzinę lub znajomych i zorganizujcie niezapomniany wyjazd!

Możesz również polubić…