Lizbona – 5 największych atrakcji

Lizbona to portugalska stolica, która cieszy się niesłabnącą popularnością wśród zagranicznych turystów. Zabytki Lizbony są znane na całym świecie – piękne, malownicze budowle zachwycają nie tylko miłośników architektury. W mieście znajdują się również liczne atrakcje dla dzieci, niezwykle ciekawe muzea, a także klimatyczne alejki. Oto 5 największych atrakcji Lizbony!

1. Zamek św. Jerzego

Zamek Świętego Jerzego wybudowany został już w XII wieku, jednak przez setki lat był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Obecnie stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Wejście na szczyt jednej z wież obronnych gwarantuje niesamowity widok przepięknej panoramy miasta.

2. Klasztor Hieronimów

Lizboński Klasztor Hieronimów to jeden z najwybitniejszych przykładów architektury manuelińskiej. W ogromnym kompleksie klasztornym znajdują się miejsca pochówku wielu ważnych postaci historycznych, takich jak król Manuel I, podróżnik i odkrywca Vasco da Gama i poeta Fernando Pessoa.

3. Torre de Balem

Torre de Balem to z pewnością najbardziej charakterystyczna budowla w całej Lizbonie. Budowla powstała w 1520 roku i znajduje się tuż przy wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Torre de Balem ma wysokość 35 metrów, a całość udostępniana jest do zwiedzania przez turystów.

4. Oceanarium

Lizbońskie Oceanarium jest jedną z największych atrakcji miasta. Jest to największe oceanarium na całym Starym Kontynencie! W środku znajdują się ogromne zbiorniki wodne, w których pływają m.in. barakudy, rekiny i ogromne płaszczki.

5. Katedra Se

Katedra Najświętszej Marii Panny w Lizbonie to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w całej Portugalii. Rokokowa kaderta wybudowana została w już w 1115 roku, jednak wcześniej na tym miejscu znajdowała się znacznie starsza świątynia mauretańska. W środku podziwiać można wspaniałe, zabytkowe kafle z wizerunkami z życia świętego Antoniego z Padwy, kaplice, ołtarze oraz wspaniałe dzieła sztuki (m.in. obrazy i rzeźby), które gromadzone były we wnętrzach świątyni przez wiele wieków.

 

Możesz również polubić…