Wideorejestrator – absolutny must have dla kierowcy!

Wideorejestrator – absolutny must have dla kierowcy!

W 2022 roku coraz więcej kierowców decyduje się na montowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Trudno się jednak temu dziwić. Po polskich, jak i europejskich drogach porusza się coraz więcej różnej maści pojazdów. W związku z tym coraz łatwiej o niebezpieczne zdarzenia – kolizje czy też wypadki. Nagrania wykonane za pośrednictwem kamerki samochodowej mogą być cennym dowodem pomocnym podczas udowadniania swoich racji na policji, w sądzie czy też u ubezpieczyciela. Co warto wiedzieć na ich temat?

Kamerki samochodowe – chwilowa moda, czy nowy trend?

Kamerki samochodowe, zwane także wideorejestratorami, mocno zyskały na popularności w ostatnich latach. To efekt nie tylko rosnącej ilości zdarzeń na polskich oraz europejskich drogach, ale też intensywnego promowania takich urządzeń w mediach oraz w Internecie. 

Omawiane urządzenia odpowiadają za rejestrację materiału wideo podczas pokonywania codziennych tras bądź też za nagrywanie obrazu otoczenia samochodu podczas postoju na parkingu. Materiały nagrane za pośrednictwem kamerek samochodowych mogą stanowić bardzo ważny dowód w sprawach prowadzonych na policji, w sądzie bądź też u ubezpieczyciela.

Korzystanie z wideorejestratorów zdecydowanie nie jest chwilową modą. To trend, który będzie w najbliższych latach zataczał coraz szersze kręgi. Ba! Niektórzy producenci samochodów montują rejestratory w swoich samochodach już w ramach podstawowego wyposażenia. 

Doskonała inwestycja nie tylko na długie trasy!

Kamerka samochodowa to obecnie najlepszy przyjaciel kierowcy. Nie tylko tego długodystansowego, ale i osoby, która przemieszcza się po miejskich ulicach okazjonalnie. Nagrania poczynione za jej pośrednictwem niejednokrotnie uratują nam skórę, gdy przyjdzie nam dochodzić swoich praw i racji.

Zadaniem dobrego wideorejestratora nie jest jednak jedynie rejestrowanie obrazu i dźwięku w trakcie przemieszczania się po drogach lub postoju na parkingach. Profesjonalne kamery samochodowe od Nextbase zapisują też cyfrowy „ślad” trasy w oparciu o dane GPS i potrafią zarejestrować prędkość, z jaką w danej chwili poruszał się nasz pojazd. 

Takie nagranie z zarejestrowaną prędkością przemieszczania się może być niezwykle przydatne podczas ustalania sprawcy zdarzenia drogowego bądź gdy chcemy udowodnić swoją niewinność po złapaniu nas za pośrednictwem niesławnej policyjnej “suszarki”. Inwestycja w zakup dobrego wideorejestratora może się więc bardzo szybko zwrócić.

Jakie są pozostałe cechy dobrego wideorejestratora? Powinien serwować moduł Wi-Fi przydatny do przesyłania danych – na przykład nagrań – między urządzeniami. Ponadto w zestawie powinno znaleźć się solidne mocowanie do szyby lub deski rozdzielczej – na przyssawkę lub taśmę dwustronną. Kamera wysokiej klasy zaoferuje nam również solidny tryb nocny oraz aktywny tryb parkingowy, dzięki któremu uda nam się schwytać każdego gagatka, który uszkodzi nam samochód i będzie próbował niepostrzeżenie uciec z miejsca feralnego zdarzenia. 

Możesz również polubić…