Kasować czy może naprawiać samochód?

Nic nie trwa wiecznie, nawet najlepiej utrzymany samochód w końcu dogoni zegar czasu. Jeśli samochód nie przeszedł pomyślnie przeglądu badań, a naprawy nie są już warte zachodu, należy pomyśleć o kasacji pojazdu. Samochody tracą na wartości wraz z wiekiem — nie ma co do tego wątpliwości. Ta utrata wartości może drastycznie wzrosnąć po wypadku lub podczas problemów mechanicznych i taki pojazd nie nadaje się do uczestnictwa w ruchu drogowym. Ustawodawca rozumie jako stary lub uszkodzony pojazd ten, który w oczywisty sposób nie nadaje się do ruchu drogowego. Jeżeli zaś awaria jest możliwa do naprawy, a samochód przejdzie prawidłowo badania techniczne, to taki pojazd nadaje się do uczestnictwa w ruchu drogowym.

W jaki sposób odbywa się kasacja pojazdów?

Przede wszystkim kasacja samochodu odbywa się w sposób legalny, kiedy to nie da się albo nie opłaca się już usprawnić, ani sprzedać auta. Kasowanie samochodu wycofanego z eksploatacji, to również najlepsza droga do uniknięcia opłacania składek ubezpieczeniowych za pojazd, który nie jest i już na pewno nie będzie używany.

Kilka wskazówek, kiedy należy pomyśleć o kasacji pojazdów

  • Ile lat ma pojazd? – Jeśli Twój pojazd jest już starszym egzemplarzem, a naprawa jest droga i nieskuteczna, która nie zagwarantuje, że auto będzie działać przez kilka kolejnych lat, prawdopodobnie tracisz pieniądze próbując je ciągle naprawiać.
  • Ile będzie kosztować naprawa? – Zazwyczaj, jeśli koszt naprawy przekracza ponad pięćdziesiąt procent jego aktualnej wartości pieniężnej, nie warto dokonywać napraw. Zamiast tego rozsądniej jest sprzedać samochód lub oddać pojazd do kasacji w takim stanie, w jakim obecnie jest.
  • Ile prawdopodobnie z niego skorzystasz? – W pewnym momencie pojazdy po prostu zaczynają się notorycznie psuć. Jeśli samochód nie jest jeszcze zużyty lub zniszczony, a próbujesz tylko naprawić drobne problemy, może się wydawać, że warto zająć się każdym z nich, gdy się pojawia. Rzeczywistość jest taka, iż pojazd jest skazany na dalsze psucie się w miarę starzenia, a bardziej sensowna może być sprzedaż lub kasacja pojazdu i zakup niezawodnego pojazdu.

Jeśli kasacja pojazdów to jedyne i rozsądne wyjście dla Twojego samochodu, skontaktuj się z punktem skupu aut. W mieście Wejherowo widziałem kilka punktów, gdzie jest możliwa kasacja pojazdów Wejherowo, jest na tyle dużym miastem, że na pewno znajdziesz odpowiednie miejsce do kasacji pojazdu. Nie musisz się martwić o odbiór auta. Samochód najczęściej odbierany jest w ramach przejazdów zbiorowych, a następnie poddawany kasacji przez certyfikowaną specjalistyczną firmę.

Możesz również polubić…