Zakup używanego samochodu w innym mieście – czy warto?

Każdy, kto kupował kiedyś samochód wie, że nie zawsze jest to łatwy proces, zwłaszcza jeśli mierzymy się z małą ofertą samochodów używanych w naszej okolicy. Co prawda w dobie Internetu nie jesteśmy skazani tylko na oferty miejscowych punktów sprzedaży, czy prywatnych właścicieli mieszkających w naszym rejonie. Jednak nie każdy ma czas na długie i częste wycieczki do odległych miast, aby porównać oferty i wybrać tą najlepszą. 

Zdarza się, że kupujący decydują się na zakup w ciemno, ale takie rozwiązanie może okazać się problematyczne, gdy auta po przetransportowaniu będzie w innym stanie wizualnym i technicznym niż na zdjęciach. Czy istnieje jakaś alternatywa? Czy jeżeli nie mamy możliwości samodzielnego obejrzenia auta, to rzeczywiście jesteśmy skazani na oferty z okolicy lub zakup w ciemno? Niekoniecznie! O tym w poniższym artykule. 

Pomoc w zakupie samochodu w Warszawie i nie tylko 

Ze względu na brak możliwości samodzielnego sprawdzenia używanego samochodu przed zakupem wiele osób poszukuje alternatywnych rozwiązań. Poszukując pomocy w zakupie samochodu w Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście w Polsce warto skorzystać z oferty specjalistów, którzy po otrzymaniu od Ciebie zlecenia pojadą pod wskazany adres, gdzie dokładnie sprawdzą stan techniczny i wizualny interesującego Cię pojazdu. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, bo specjaliści dokonują kompleksowej inspekcji samochodu, ale pomyśl jakie koszty mogą czekać Cię w przypadku zakupu awaryjnego pojazdu, a tak zyskujesz kompletny raport i wiesz niemalże wszystko o danym aucie. 

Jak przebiega sprawdzenie samochodu?

Inspekcja używanego samochodu pozwala wykryć niezgodności w historii pojazdu, takie jak sfałszowane dokumenty lub przebieg oraz przemilczane informacje o wypadkach. Profesjonalne sprawdzenie samochodu skutkuje tym, że zyskujesz konkretne informacje na temat tego, czy auto brało udział w wypadku, czy jest bezpieczne, czy ma aktualny przebieg oraz czy ma wszystkie, prawidłowe dokumenty i nie wymaga znacznych nakładów finansowych, o których nie wspomina sprzedający. Kontrola auta pozwala też bardzo często obniżyć cenę samochodu. 

Załóżmy, że znalazłeś interesującą Cię ofertę w mieście oddalonym od Twojej lokalizacji i doszedłeś do wniosku, że nie warto marnować czasu i środków na podróż w celu obejrzenia samochodu, skoro mogą zrobić to za Ciebie profesjonaliści. Wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą oferującą usługi tego typu i złożysz oficjalne zapytanie o wycenę inspekcji interesującego Cię pojazdu. Oczywiście, możesz to zrobić przez Internet, nie wychodząc z domu, a wycenę otrzymasz na maila. 

Po zaakceptowaniu warunków zaproponowanych przez daną firmę i wpłaceniu odpowiedniej zaliczki, specjaliści ustalają datę inspekcji z obecnym właścicielem. Zwykle, jest ona przeprowadzana w ciągu 48 godzin, abyś nie musiał zbyt długo czekać, czy martwić się, że ktoś Cię wyprzedzi i kupi ten pojazd. Po przeprowadzeniu kontroli samochodu otrzymujesz raport zawierający szczegółowy opis wraz ze zdjęciami. Niekiedy istnieje również możliwość połączenia się telefonicznego ze specjalistą, aby mógł na bieżąco w czasie inspekcji przekazać Ci najważniejsze informacje.

Zamiast kupować samochód warto rozważyć alternatywną opcję jaką jest wypożyczalnia samochodów sportowych i luksusowych

Możesz również polubić…