Jeden dzień w Krakowie

Przed tobą fascynująca wycieczka jednodniowa Kraków? W tym mieście jest tyle rzeczy do zobaczenia, muzeów do odwiedzenia, lodów do zjedzenia… Jak to wszystko zmieścić w jednym krótkim dniu? Nie ma rady, trzeba wybierać. Postanowiliśmy podzielić dzień na przedpołudnie, obiad i popołudnie wskazując miejsca, które warto w tym czasie odwiedzić.

Przedpołudnie w muzeum

Często przed południem muzea świecą pustkami, więcej osób schodzi się dopiero popołudniu. Wykorzystaj to i ustaw się pierwszy w kolejce do kasy. wycieczka jednodniowa Kraków może rozpocząć się od nietypowych muzeów jak np. Muzeum Obwarzanka czy Muzeum Iluzji. Warto poświęcić czas na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. Świetne jest również Muzeum Inżynierii Miejskiej i czasowe wystawy, które można tam zwiedzać.

Co na obiad?

Kraków restauracją stoi, a przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Znajdziecie tu praktycznie każdą potrawę, na jaką wam tylko przyjdzie ochota. Może to być kuchnia włoska, meksykańska, gruzińska, francuska, a także polska. Niektóre restauracje serwują fantastyczne pierogi i placki ziemniaczane słusznej wielkości. Po obfitym i smacznym obiedzie czas na spędzenie ciekawego popołudnia.

Relaks aktywny

Popołudnie może być dobrym czasem na spacer lub odpoczynek w zacisznym miejscu. Szczególnie w upalne dni szukamy ochłody i fajnego miejsca, najlepiej w cieniu. Polecamy więc jeden z parków – park Bednarskiego, ukryty w dzielnicy Podgórze. Można też pojechać nad jezioro – do Kryspinowa, albo pójść na spacer na skałki Twardowskiego. Całkiem niezłym pomysłem będzie także spacer nad Wisłą lub rejs do Tyńca.

Na zakończenie

Wycieczka jednodniowa Kraków może się zakończyć w jednej z knajpek lub lodziarni. Serca mieszkańców podbił całkiem niedawno GoodLood, ale miejsc na kawiarniany relaks jest bardzo dużo. Zachęcamy, by udać się na Kazimierz i poczuć nieco żydowskiej magii tego miejsca. W plątaninie uliczek z pewnością znajdzie się kawiarnia dla każdego.

Możesz również polubić…