Najbardziej atrakcyjne miejsce powiatu jarosławskiego.

Zbudowana w 2014 roku wieża widokowa, to jedna z atrakcji turystycznych powiatu jarosławskiego, która co roku, przyciąga setki turystów mimo, że jest stosunkowo nową atrakcją w pobliżu Pruchnika.
Zbudowana głównie z drewna, z tarasem na wysokości 13 metrów wieża widokowa Pruchnik, umożliwia podziwianie okolicy nie dużego miasteczka oraz jego okolicy.

 

Znajduje się na szczycie góry Lwa. Podczas wędrówki na szczyt, możemy podziwiać również wiele innych obiektów godnych uwagi. Na stałe w historii wpisał się między innymi Wąwóz Lelos, tak zwana ścieżka edukacyjna. Znajduje się ona na południe, od wieży widokowej.
Będąc na szczycie Góry Lwa, nie zapomnij o historycznym Słupie Tatarskim, którego zadaniem, było ostrzeganie mieszkańców pobliskiej miejscowości, przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.
Wieża Widokowa Pruchnik jest miejscem przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Konstrukcja jest solidna i na tyle zabezpieczona, że spacer z dzieckiem jest bezpieczny i przyjemny. Warto więc wybrać się na spacer rodzinny właśnie w góry.
Uśmiech i zachwyt, gwarantowany.

Możesz również polubić…