Ubezpieczenie podróżne

Statystyki pokazują, że coraz częściej i chętniej wybieramy się na wakacje za granicę. W internecie można znaleźć mnóstwo ofert i porównywarek ubezpieczeń turystycznych. Czy warto kupić taką polisę na czas wyjazdu?

Na pewno. Jednak pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim nie powinniśmy się sugerować ceną. Natomiast należy dokładnie przeczytać OWU, czyli ogóle warunki Ubezpieczenia takiej polisy. Choćby dlatego, by poznać ewentualne wykluczenia i zdarzenia, których ubezpieczenie nie obejmuje. Dopiero mając taką wiedzę należy podejmować decyzję co do zakupu ubezpieczenia podróżnego. Co daje taka polisa? Przede wszystkim komfort i poczucie bezpieczeństwa. Mamy wówczas pewność, że w przypadku konieczności wizyty lekarskiej, hospitalizacji, zagubionego bagażu, odwołanego lotu nie zostaniemy bez pomocy i ewentualne koszty pokryje ubezpieczyciel a nie my z własnej kieszeni. Zwłaszcza wybierając się na wakacje z dziećmi warto jest zapewnić sobie spokój ducha wykupując ubezpieczenie turystyczne.
Tak, jest to dodatkowy koszt i w momencie, gdy budżet na wakacje jest bardzo napięty, najczęściej rezygnujemy właśnie z ubezpieczenia turystycznego. Ale nie mając takiej polisy możemy stracić dużo więcej niż kwotę składki.

Możesz również polubić…