Opłaty za przejazd na Słowacji – e myto Słowacja (SK)

Opłaty drogowe przerażają wszystkich kierowców. Obecnie w czasie, gdy wszytkie transakcje można wykonać przez Internet, także opłaty drogowe możemy uiścić w ten sposób. Mało tego, płacąc określoną kwotę, mamy zapewniony zwrot pieniędzy, które nie wykorzystalismy na opłaty. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, bo nic nie tracimy. Możemy na bieżąco decydowć o naszej trasie podróży.

Dowiedz się czym jest e myto Słowacja

Od nowego roku zaszły zmiany w temacie opłat za korzystanie z dróg w krajach takich jak między innymi Słowacja. Pamiętajmy, aby zasze przed wyjazdem wszystko sprawdzić i nie ufać nieaktualnym danym. E myto Słowacja to elektroniczny system poboru opłat funkcjonujący u naszych południowych sąsiadów. Warto być na bieżąco ze stawkami i korzystać ze specjalnych, dostępnych na stronach kalkulatorów opłat, które pomogą nam przewidzieć wydatki związane z korzystaniem z dróg.

Emyto SK – opłaty za przejazd

Żeby móc zapłacić e myto SK musisz się zarejestrować na odpowiedniej stronie. Następnie musisz mieć urządzenie, którego położenie będzie wykrywane przez GPS. Służy to określaniu jak daleko i przez jakie drogi się przemieszczasz. Obecnie system pokrywa ponad 2 tysiące dróg Słowacji, nie wliczając w to autostrad i dróg ekspresowych. Opłaty są naliczane automatycznie na podstawie położenia twojego samochodu. Technologia ta jest bardzo nowoczesna i pozwala odczytać twoją lokalizację za pomocą trzech systemów. Całość służy do określania pozycji, przesyłu danych i procesu kontroli opłat.

E myto Słowacja – zasady działania

Jeśli posiadasz zarejestrowany pojazd na stronie, musisz posiadać jednostkę pokładową dla której określa się współrzędne. Na ich podstawie pobierane są opłaty. Jeśli opłaty są zbyt duże istnieje możliwość zwrotu pieniędzy – nic więc nie tracisz. Punkty,, które mijasz są w stanie sprawdzić dane techniczne twojego pojazdu i porównać je danymi, które podawałeś przy rejestracji. Jest to prosty proces, jednak wymaga nieco wysiłku i znajomości całego systemu jaki wykorzystuje emyto SK. Warto korzystać z kalkulatora opłat, który pozwala obliczyć koszty zarówno według trasy, jak i odległości jaką pokonujemy. Możemy również przy odrobinie wysiłku obliczyć należną kwotę ręcznie, Jednak warto ułatwić sobie życie.

 

Możesz również polubić…