Wybieramy idealnego psa dla rodziny

Jedni twierdzą, że dzieci już od najmłodszych lat powinny wychowywać się razem z czworonożnymi przyjaciółmi. Inni z kolei uważają, że zwierzęta to nie zabawki, a dzieci często traktują je jak zabawki, obdarzane chwilowych zainteresowaniem. Gdzie leży prawda?

Dzieci i psy w jednym domu

Na początku trzeba podkreślić, że psy to członkowie rodziny, a nie chwilowe kaprysy dzieci. Dlatego jeśli chcemy zdecydować się na adopcję, należy dokładnie przemyśleć decyzję. Wziąć pod uwagę nasze warunki mieszkaniowe, ilość dostępnego miejsca oraz czasu, jaki będziemy poświęcać psu. Bardzo istotny jest również wiek naszych pociech – w zależności od niego można decydować się na inne rasy psów. A jakie są te najodpowiedniejsze?

Jaki pies dla dziecka?

Jeśli w naszym domu są całkiem małe dzieci, w wieku przedszkolnym, a chcielibyśmy wprowadzić do naszej przestrzeni psa, warto zastanowić się nad którąś z najspokojniejszych ras, pozbawionych agresji oraz łatwych w ułożeniu. Nie muszą to być jednak małe psy (np. York, Beagle). Nawet pośród ras olbrzymich (Nowofundland, Owczarek Podhalański) występuje wiele o miłym usposobieniu.

Pies w domu pozwala uczyć dziecko odpowiedzialności, wrażliwości i zainteresowania istotami żywymi.

 

Możesz również polubić…