Delearzy Mercedes o nowym Mercedes GLC

Złośliwi mówią, że modernizacja tego samochodu to typowy zabieg, który przeprowadza się na aucie w wieku średnim, aby podtrzymać zainteresowanie klientów. Pojawiło się sporo drobnych zmian, próżno jednak szukać konkretnej rewolucji. Zgodnie ze wskazaniami, które wysnuwają dealerzy Mercedes cieszy się jednak niezmiennym zainteresowaniem.

1. Wygląd zewnętrzny

2. Liczy się wnętrze

3. Funkcjonalności

4. Dealerzy Mercedes

Salony Mercedes-Benz niewątpliwie będą auto promować, warto więc już w tym momencie przybliżyć zmiany w jego konstrukcji oraz funkcjonalnościach.

Wygląd zewnętrzny

Zewnętrznie zmieniło się naprawdę niewiele. Nieco zmodyfikowano przód oraz tył nadwozia. W każdej z obu odmian: i klasycznej, i coupe pojawiły się również światła ledowe jako element wyposażenia seryjnego.

Liczy się wnętrze

Wnętrze zmieniło się, aczkolwiek pozostało w stylistyce typowej dla samochodów tej marki. Nowy jest zestaw cyfrowych wskaźników. Może on nie trafić w gusta tradycjonalistów, ale ma niekwestionowane zalety użytkowe. Dealerzy Mercedes podkreślają, że dzięki tej modyfikacji możliwości konfiguracji i dopasowania pod kątem konkretnego użytkownika są potężne. Za cyfrowe gadżety trzeba jednak dopłacić. Całość jest przestronna i praktyczna w zastosowaniu, choć trzeba niewątpliwie przyzwyczaić się do dużej liczby dźwigienek i wskaźników.

Funkcjonalności

Jeśli prawdą są hasła reklamowe, autoryzowany serwis Mercedes może skupić się na działalności eksploatacyjnej, a nie naprawczej! To oczywiście stwierdzenie półżartem, jednak Mercedes uchodzi za auto niezawodne. Mercedes GLC test przeszedł pomyślnie. Warto zauważyć, że jednostki napędowe zostały tu unowocześnione, w obrębie gamy samochodów przeważnie do poziomu tzw. łagodnej hybrydy. Pozwala to na oszczędności w przypadku jazdy ze stałą prędkością, odzyskiwanie energii przy hamowaniu i wspomaganie przyspieszenia. Spalanie na poziomie 6,5 l, deklarowane przez producenta, to dobry parametr w kontekście mocy silnika i dynamiki jazdy. W zestawieniu: przydatność w terenie plus Mercedes GLC recenzja jest pozytywna. Na utwardzonej drodze również prowadzi się bardzo przyjemnie.

Dealerzy Mercedes

Zarówno siedziby dealerów, jak i ASO Mercedes ma dobrze rozbudowane. W salonach można kupić również modele używane, dokładnie sprawdzone przez autoryzowany serwis. Warsztaty zresztą działają często przy salonach sprzedaży, co ułatwia logistykę.

Czy warto kupić nowego Mercedesa? Auto wyróżnia się designem, właściwościami jezdnymi, dynamiką. Podróż będzie przyjemnością.

 

Możesz również polubić…