Zauważyłeś, że masz problemy z koncentracją…

… , to nie jest wyrok. Można sobie z tym problemem dobrze i skutecznie poradzić. Z tego artykułu dowiesz się, jak znacząco poprawić pamięć. Jesteś absolwentem wyższej uczelni. Za sobą masz wiele stresujących egzaminów, które poprzedzone były wielogodzinną nauką, tak zwanym wkuwaniem. Niestety spostrzegłeś się, że nauka szła Tobie mozolnie, gdyż miałeś spore problemy z zachowaniem należytej koncentracji. Testowałeś już różne środki, żeby poprawić swoją pamięć i skupienie. Brałeś między innymi, polecane przez panią aptekarkę, tabletki, które niestety nie pomogły.

Jak poprawić swoją pamięć?

Ustal rozsądny harmonogram dnia. Zadbaj o odpowiednią higienę snu. Sypiaj przynajmniej 6 godzin. To bardzo istotny aspekt. Nie wiem czy wiesz, ale pamięć w czasie snu ulega konsolidacji. To oznacza, że Twój mózg przerabia pewien materiał. Wytwarzają się połączenia neuronalne. Gdy w ciągu dnia jesteś zmęczony pracą, nie pij kolejnej kawy. Lepiej utnij sobie krótką 20 minutową drzemkę. Takie rozwiązanie jest korzystniejsze. Nie zapomnij o regularnej aktywności fizycznej. Dzięki temu rozładujesz stres i napięć. Również dotlenisz mózg. Od teraz będziesz mieć w sobie sporo energii.

Starannie dobra dieta poprawia stanowczo koncentrację

Polecić wypada lekkie i zróżnicowane posiłki. Zaplanuj posiłki tak, żeby między nimi były długie przerwy. Nie objadaj się szkodliwymi słodyczami.

Suplementy na koncentrację. To dobry pomysł

Udaj się do apteki i poproś panią o poradę w dziedzinie zakupu skutecznych suplementów, które dobitnie poprawią Twoją pamięć i koncentrację. Nie szkodzą one organizmowi, dlatego coraz więcej osób stosuje suplementy na koncentrację.

 

Możesz również polubić…