Szkodniki niszczące jabłonie

Jabłonie są często narażone na różne choroby, które wywołują szkodniki. Pasożyty jabłoni atakują często owoce, liście, kwiaty i wiele różnych elementów rośliny. Wobec tego koniecznie jest należyta ochrona drzew owocowych przed szkodnikami. Na jabłonie poluje spora liczba różnych owadów, które wywołują szkody. Na przykład osadzają się na liściach lub gryzą owoce, których potem nie można skonsumować. W tym tekście przestawię Tobie niebezpieczne pasożyty jabłoni.

Przędziorki

Jest bardzo popularnym szkodnikiem dla jabłoni oraz innych drzew owocowych. Są to małe pajączki koloru czerwonego. Najczęściej osadzają się na spodniej stronie liści jabłoni. Żyją z reguły w gromadach. Ich żerowanie sprawia, że zostawiają małe plamy na liściach drzew. Plamy te zazwyczaj są żółtawe i zlewają się ze sobą. Do zwalczania przędziorków stosuje się odpowiednie opryski.

Kwieciak jabłkowiec

Kolejny przykład szkodnika dla jabłoni jest właśnie kwieciak jabłkowiec. Jest to bardzo groźny pasożyt, który bardzo lubi przebywać na jabłoniach, a precyzyjniej w ich pąkach kwiatowych. Właśnie w nich, te chrząszcze składają jaja. Aby zapobiec ich inwazji, stosuj, posobnie jak w przypadku przędziorków, opryski. Odpowiednie preparaty znajdziesz w Internecie. Czytaj dokładnie opis danej substancji, żeby poradziły sobie one z rozprzestrzenianiem kwieciaka jabłkowca.

Podsumowanie. Pasożyty, które szkodzą jabłoniom

Mam nadzieję, że rozjaśniłem Tobie problem chorób drzew owocowych, w tym jabłoni, które powodują pasożyty. Gdy tylko zauważysz, że Twoje drzewa zaczynają chorować, zacznij działać. Kup właściwe preparaty, które ochronią Twój ogród przed intruzami.

 

Możesz również polubić…